Čo môžete urobiť pre posilnenie imunitného systému?

Ako môžete zlepšiť svoj imunitný systém? Náš imunitný systém robí pozoruhodnú prácu pri ochrane pred mikroorganizmami spôsobujúcimi choroby.

Imunitný systém pozostáva z orgánov, tkanív, buniek a proteínov, ktoré spoločne ochraňujú organizmus pred baktériami, vírusmi alebo parazitmi, ktoré môžu spôsobiť ochorenie alebo infekciu. Tento systém je neprestajne aktívny a stále zisťuje, či niektoré bunky patria do nášho organizmu, alebo nie. V prípade, že zachytí hrozbu, spustí imunitnú reakciu a zničí ju. Pri imunitnej reakcii systém uvoľní protilátky, ktoré sa naviažu na patogény a zneškodnia ich.

Niekedy však imunitný systém zlyhá a choroboplodný zárodok úspešne napadne telo a človek ochorie.
Do tohto procesu je však možné zasiahnuť a posilniť imunitný systém? Čo tak zlepšiť svoje stravovacie návyky? Začať užívať vitamíny alebo výživové prípravky? Či urobiť ďalšie zmeny životného štýlu v nádeji, že vyvoláte dobrú imunitnú odpoveď vášho tela na vírusové a bakteriálne ochorenia ?

Myšlienka posilniť imunitu na sto percent je lákavá, ale ukázala sa byť nepolapiteľná z niekoľkých dôvodov. Imunitný systém je veľmi zložitý a aby skutočne dobre fungoval, vyžaduje si rovnováhu a harmóniu. Ešte je veľa neprebádaných a nezodpovedaných otázok vzájomnej prepojenosti imunitnej odpovede na jednotlivé ochorenia.

Je treba povedať, že všeobecné známe odporúčania dodržiavať zdravý životný štýl sú dobrým spôsobom, ako dať svojmu imunitnému systému prevahu nad ochoreniami. Prvou líniou obrany je dodržiavanie všeobecných odporúčaní, ktoré budujú pevné zdravie. Každá časť vášho tela, vrátane imunitného systému, funguje lepšie, keď je chránená a podporovaná. Preto by ste mali napríklad prestať fajčiť, konzumovať stravu s vysokým podielom ovocia a zeleniny, pravidelne cvičiť, udržiavať si zdravú váhu, piť alkohol iba s mierou, dopriať si primeraný spánok, často si umývať ruky, dôkladne tepelne upravovať mäso, ale aj snažiť sa minimalizovať stres.

Zdravý životný štýl je tou najlepšou prevenciou pred vznikom rôznych ochorení. Možno si ani neuvedomujeme, koľkým škodlivým vplyvom je naše telo každý deň vystavené. Imunitný systém musí reagovať na množstvo vírusov a baktérií z prostredia, v ktorom sa nachádzame. K tomu, aby nás každodenne chránil, môžeme prispieť aj my.

Alpikol
Prírodný sirup na podporu imunity
viac o produkte